Az angolérettségi előtt állva, érdemes utolsó simításokat végezni a felkészülésen. Íme néhány fontos szempont, amelyeket érdemes átnézni: 1. **Nyelvtani alapok**: Frissítsd fel a nyelvtani szabályokat, különösen a igeidők és a módosítószók használatát.


Május 8-án, reggel 9 órakor kezdetét veszi az angolérettségi, mind a közép-, mind az emelt szinten. Ha másra nem is marad időtök, ezeket a témákat érdemes még alaposan átnézni a vizsga előtt!

"Az érettségi előtti este talán az egyik legfontosabb időszak a diákok számára, és érdemes mindent megtenni a pihenés érdekében. Az alvás elengedhetetlen ahhoz, hogy az érettségizők frissen és energikusan vághassanak bele a vizsgákba, hiszen egy kipihent elme sokkal könnyebben teljesít a kihívások során" - mondta lapunknak Pásztiné Fritz Adrienn, a LanguageCert Nyelvvizsgaközpont vezetője. Hozzátette, hogy ha ezt a mentális felkészüléssel, például tudatos stresszkezelési módszerekkel kombinálják, akkor máris nagy lépést tettek a másnapi sikerük irányába.

Bár a vizsga előestéjén tényleg a legjobb, amit tehettek, ha kipihenitek magatokat, hiszen a pihenési fázisban is raktároz az agyatok, azért van pár dolog, amit érdemes átnéznetek még egyszer:

A szótár jelenléte számos előnnyel jár, különösen, ha nyelvtanulásról vagy kommunikációról van szó. Először is, egy szótár segít bővíteni a szókincset, lehetővé téve, hogy új szavakat és kifejezéseket ismerjünk meg. Emellett, ha elakadunk egy szónál vagy kifejezésnél, a szótár gyors megoldást kínál, ezáltal csökkentve a frusztrációt. Továbbá, a szótár használata fejleszti a nyelvi készségeket és a megértést. A szavak pontos jelentésének ismerete hozzájárul a helyes nyelvhasználathoz, így magabiztosabban kommunikálhatunk. Ráadásul, a szótár nemcsak a nyelvtanulóknak, hanem az anyanyelvi beszélőknek is hasznos lehet, hiszen segít a stilisztikai árnyalatok, szinonimák és antonimák megismerésében. Összességében tehát a szótár nem csupán egy eszköz, hanem egy híd a hatékonyabb kommunikáció és a nyelvi fejlődés felé.

Ugyancsak a vizsga utolsó részében, az íráskészségnél használhatjátok majd, de nagyon sokat tud segíteni és nem csak a helyesírás ellenőrzésében.

Ahhoz viszont, hogy hasznos segítség legyen, és ne veszítsetek sok időt a lapozgatással, érdemes mérni, hogy milyen gyorsan kerestek ki egy szócikket. Adrienn szerint a legjobb, ha 5-10 másodperc szintidővel tudtok keresni a szótárban. Ehhez persze elengedhetetlen az ábécé betűinek következési sorrendjét behatóan ismerni.

Adrienn hangsúlyozta, hogy a szócikkekhez kapcsolódó példamondatok rendkívül hasznosak lehetnek. Ezek a mondatok nem csupán inspirációt nyújtanak, hanem színvonalas és gondosan megkomponált tartalom alapjául is szolgálhatnak a munkátok során.

Ezeket ne hagyjátok otthon

Mielőtt lefeküdnétek, mindenképp készítsétek ki magatoknak azt a szótárat, szótárakat, amiket holnap visztek magatokkal. Illetve a személyi igazolványotokat se felejtsétek otthon.

Related posts