Itt az ideje, hogy felfedezd az animációs Fekete tükör legújabb, negyedik évadát! A Love, Death + Robots legfrissebb epizódjai újra megdöbbentő élményeket kínálnak, tele izgalmas fordulatokkal és mély, elgondolkodtató témákkal. A szmo.hu kritikájában alap


Amikor a Deadpool megálmodója nekikezd egy animációs sci-fi/horror/fantasy antológia megalkotásának, azt érdemes alaposan szem előtt tartani! A Netflix pedig nem sajnálta a pénzt, hogy kiváló szinkronszínészeket és tehetséges grafikusokat vonjon be a projekthez.

Tim Miller a Deadpool és a Terminátor: Sötét végzet rendezője 2019-ben belevágott egy különleges projektbe. Ő lett a Netflix animációs antológia sorozatának a showrunnere, producere és még írt/rendezett is egy pár epizódot.

Ahogy a Fekete tükör (Black Mirror) élőszereplős változata, úgy a Love, Death + Robots is egyre inkább elveszítette eredeti varázsát az idő múlásával. A sorozat elején még friss és innovatív volt, de a későbbi epizódok során a minőség folyamatosan csökkent.

Bár jelen esetben nem annyira szembetűnő a dolog, mert nagyon rövid részekről beszélünk. Egy évad cirka két óra alatt végig nézhető. A leghosszabb epizód is maximum 20 perc stáblistával, ami animáció lévén ráadásul nagyon hosszú - rengeteg szakember dolgozott ezeken a rövid történeteken.

A Mátrix mellé készült hasonló antológia-gyűjtemény, amiben különféle művészek különböző stílusokban mesélhették el a saját történetüket. Csak a Love, Death + Robots esetében nincsen megkötve a kezük a témát illetően, nem kellett minden részt a Mátrix köré fűzni, mint az Animátrixot. Mindenki kedvére elszabadulhatott.

Az előző évadokhoz hasonlóan azért a legújabb szezonban is van egy két kiemelkedő rész, de sajnos több az elmegy/unalmas eresztés. Két dolog menti meg, hogy nagyon rövid és nagyon szép. Az unalmas részeket simán túl lehet élni, illetve már a grafika stílusa lefoglalja a néző figyelmét a játékidő erejéig.

Miller ismét megálmodta egy különleges szinkronszínészekből és karakteres hangú hírességekből álló csapatot. A hallgatók élvezhetik a teljes Red Hot Chili Peppers zenekar, valamint olyan neves alakok hangját, mint John Boyega, Chris Parnell, John Oliver, Rhys Darby, Graham McTavish, Kevin Hart, Mr. Beast, Brett Goldstein és Dan Stevens. Ez a sokszínű gárda igazi élményt ígér!

Nem szeretnék túlságosan a részletekbe bonyolódni, hiszen egyes aspektusokat egyetlen mondat is könnyen elárulhat, de fontos, hogy kapjunk egy átfogó képet arról, mit kínál ez a negyedik, tíz részes sorozat. Az első epizód kicsit langyosra sikerült, hiszen valójában egy 5 perces Red Hot Chili Peppers koncertanimációval indít, ami nem igazán tükrözi a sorozat későbbi mélységeit.

A második rész egy mini-zombi apokalipszis történetének spirituális folytatása, amely ezúttal idegen lényekkel idézi meg a káoszt. A harmadik epizód az első valódi, "hosszabb" része a sorozatnak, 17 percnyi időtartamával. Az epizód tipikus keserédes disztópikus hangulatot áraszt, véres bosszúval fűszerezve, amit már jól ismerhetünk az animációs sorozattól. Ezt követi egy anime-stílusú apokaliptikus bandaháború, amely mintha egy komolyan vett Idegen arcok epizód lenne - különösen John Boyega szinkronjának köszönhetően, aki az Idegen arcok főszereplője volt. Egy igazán különleges és furcsa etap, az biztos. Az ötödik rész viszont az első igazán "vicces" és könnyed epizód, amelyben a gyönyörű animáció és a jó hangulat dominál, a mindig zseniális Chris Parnell és John Oliver párosának előadásával.

A sorozat hatodik epizódja igazi különlegességnek számít, hiszen az élő szereplős jeleneteket animációval ötvözi. Érdekes apróság, hogy az idegen lények külseje kísértetiesen emlékeztet a Simpson család klasszikus karaktereire. A folytatás kissé megosztónak ígérkezik. Az egyik legismertebb youtuber, Mr. Beast, jelentős szerepet kapott, ami számomra meglehetősen zavaró volt. Bár értem, hogy szervesen illeszkedik a történethez, a jelenléte mégis úgy tűnik, mintha nem passzolna teljesen az összképbe. A cselekmény pedig néha olyan érzést kelt, mintha egy nyolcéves gyerek írta volna.

Most érkezik az évad legizgalmasabb epizódja, amely egy második világháborús fantasy-horror. Ez a rész kétségtelenül a legkülönlegesebb az összes közül. A kilencedik epizód ismét egy rövid és szórakoztató szegmens, ami az okos eszközök nézőpontjából mutatja be a gazdáik mindennapjait. Valóban csak néhány perces, csupán pár rövid jelenet összefonódásából áll. Végül pedig egy gótikus, macskás horror zárja a sort, amely korrekt szinkronnal és szép animációval bír. Itt másra nincs is szükség!

Néhány kiemelkedő pillanattól eltekintve, úgy érzem, hogy ez az évad gyengébben teljesít, mint a korábbiak. Talán az az oka, hogy úgy tűnik, mintha csak fél évad lenne, hiszen a hossza majdnem a felét teszi ki az első évadénak.

Igazán maradandót nem ad ez a szezon, nem fogjuk majd úgy emlegetni, mint a Beyond the Aquila Rift-et az első évadból. Ami viszont vicces, hogy a showrunner egyértelműen odavan a macskákért. Ez már a sorozat elejétől gyanítható volt, de a negyedik évaddal teljesen nyilvánvalóvá vált a dolog. Két résznek is a kvázi sebezhetetlen főszereplői a kiskedvencek.

A Love, Death + Robots legfrissebb évada már elérhető a Netflix repertoárjában. Ne hagyd ki ezt az izgalmas élményt!

Related posts