A tudósok megdöbbenve álltak a felfedezés előtt: egy lenyűgöző titokra derült fény a világ legrégebbi piramisával kapcsolatban.


A világ különböző piramisai mindig is izgalmas viták és összeesküvés-elméletek tárgyát képezték, hiszen szinte felfoghatatlan, hogy miként képesek az ősi civilizációk ilyen monumentális, lenyűgöző és bonyolult építményeket létrehozni a modern technika vívmányai nélkül. Az idegen lények beavatkozása az egyik legelterjedtebb hipotézis, amely magyarázatul szolgál e csodálatos építkezésekre. De mielőtt az olvasó elmerengene a sci-fi világában, fontos megjegyezni, hogy most nem erről a témáról fogunk értekezni.

A régészek egy alternatív nézőpontot nyújtottak az indonéziai Gunung Padang régészeti lelőhely kapcsán. Az egyik kutatás szerint olyan nyomokra bukkantak, amelyek emberi tevékenységre utalnak, és ezek a bizonyítékok több ezer évvel megelőzhetik a legtöbb ismert piramis építését.

A kutatás során felmerült az a lehetőség is, hogy az építmény falai mögött "rejtett üregek vagy titkos kamrák" húzódnak. Ez a felfedezés különös izgalmat kelt a 25 ezer éves piramis körül, és táptalajt adhat az összeesküvés-elméletek híveinek, akik mindig is vonzódtak a titokzatos és rejtélyes helyszínekhez.

A kutatás szerzői a következő megállapítást tették: "A piramis területéről származó szerves anyagok radiokarbonos kormeghatározása számos, időszámításunk előtt zajló építkezési fázist tárt fel, amelyek közül a legkorábbi a paleolitikum idejére nyúlik vissza. Ez a tanulmány világosan arra utal, hogy a Gunung Padang nem csupán egy természetes domb, hanem egy ember által kialakított piramisszerű struktúra."

A tanulmányra válaszoló régészek azonban azzal érveltek, hogy a "piramist" valószínűleg nem emberek - vagy idegenek - építették, mert nem "építette" senki.

A Gunung Padang kutatása során azt állították, hogy "valódi és megbízható adatokat" használtak fel, de a következtetések, amelyek szerint rendkívül ősi emberek tevékenykedtek a területen, nem állják meg a helyüket.

Flint Dibble, a walesi Cardiffi Egyetem régésze azt mondta a Nature-nek, hogy valószínű, hogy a szerkezet természetes úton alakult ki, hacsak nem találnak rendkívüli bizonyítékokat, amelyek ennek ellenkezőjére utalnak. A régészek arra is felhívták a figyelmet, hogy nincs bizonyíték szén- vagy csonttöredékekre a talajban, amik az emberi tevékenység két gyakori jelei a régészeti lelőhelyeken.

Lutfi Yondri, az indonéziai bandungi BRIN régésze a Nature-nek elmondta, hogy bár munkája során kimutatta, hogy 12 000 és 6 000 évvel ezelőtt emberi lakhely volt a területen, egyik lelet sem utalt arra, hogy a lakosok rendelkeztek volna olyan "figyelemreméltó kőműves képességekkel, amelyekre szükség lett volna a "piramis" megépítésére."

Tehát megvan a magyarázat: a szokatlan, piramis-szerű alakzat valójában nem is mesterségesen épült szerkezet, hanem csak az anyatermészet munkája - írja az Unilad.

Related posts