Magyarország egyre inkább a szabad sajtó elnyomásának irányába halad, ami sürgeti az Európai Uniót, hogy határozott lépéseket tegyen. A szabad véleménynyilvánítás és a tájékoztatás szabadsága alapvető értékek, amelyek védelme elengedhetetlen a demokratiku


Felszólítjuk kormányainkat és az uniós intézményeket, hogy tegyenek meg mindent ennek a törvénynek a megakadályozására, amely élesen szembemegy az Európai Unióról szóló szerződéssel és az Alapjogi Chartával is.

Alessia Cerantola, az Investigate Europe szerkesztőségi igazgatója, Olaszországból.

2. Andrei Ciurcanu, elnök, RISE Project (Románia)

Anna Gielewska, a VSquare főszerkesztője, Lengyelországban dolgozik, ahol a médiában és a tartalomkészítésben szerzett tapasztalatait kamatoztatja.

4. Anneleen Ophoff, a belgiumi Apache vezetője

5. Anuška Delić, alapító és főszerkesztő, Oštro (Szlovénia)

Attila Biro, a Context.ro főszerkesztője, Románia.

7. Augustine Zenakos, főszerkesztő, The Manifold (Görögország)

8. Bartosz T. Wieliński, főszerkesztő-helyettes, Gazeta Wyborcza (Lengyelország)

9. Bastian Obermayer, igazgató és társalapító, paper trail media (Németország)

Beata Balogova, a SME főszerkesztője, Szlovákiában tevékenykedik, és jelentős szerepet játszik a médiavilágban.

Bettina Hamilton-Irvine, a Republik társ-főszerkesztője (Svájc)

Catalin Tolontan, a Hotnews szerkesztőségi koordinátora, Romániából.

Catalina Albeanu, a Display Europe osztrák leányvállalatának igazgatója.

Catarina Carvalho, a Mensagem de Lisboa szerkesztője, Portugália szívében tevékenykedik.

Cecilia Anesi, az IRPI (Olaszország) igazgatója, kiemelkedő szereplője a szakmai közösségnek.

16. Christiane Schulzki-Haddouti, igazgatótanács, RiffReporter.de (Németország)

Cristian Delcea, a Recorder főszerkesztője és társalapítója, Romániában tevékenykedik.

18. David Schraven, CEO & kiadó, CORRECTIV (Németország)

Dieter Bornemann, az ORF (Ausztria) szerkesztőbizottsági elnöke, fontos szerepet játszik a médiakultúrában, irányítva a tartalom minőségét és sokszínűségét.

Dimitris Xenakis, a görög kiadó, aki a különleges történetek mestere, egy olyan világot teremt, ahol a szavak életre kelnek. Az "Inside Story" című projektje révén nem csupán könyveket ad ki, hanem egyfajta híd szerepét tölti be a szerzők és az olvasók között, lehetőséget teremtve arra, hogy a legbelsőbb gondolatok és érzések megjelenhessenek a lapokon. Xenakis munkássága a görög irodalom gazdagságát tükrözi, miközben friss és innovatív megközelítéseket alkalmaz a történetmesélésben. Kiadója nem csupán könyveket publikál, hanem egy közösséget is épít, ahol az írás szenvedélye összeköti az embereket.

Dov Alfon, a francia Libération főszerkesztője, aki a modern újságírás világában nemcsak a hírek közvetítésére, hanem a gondolatok és eszmék formálására is nagy hangsúlyt fektet. Alfon a szavakkal mesterien bánva igyekszik tükrözni a mai társadalom bonyolultságát és kihívásait, miközben a fősodorbeli diskurzusok mellett teret ad a kisebbségi hangoknak is. Az ő irányítása alatt a Libération nem csupán egy hírlap, hanem egy gondolkodásra ösztönző platform, amely arra buzdítja olvasóit, hogy ne csak passzív befogadók legyenek, hanem aktív résztvevői a közéleti párbeszédnek.

Elena Sánchez Nicolás, a belga székhelyű EUobserver főszerkesztője, kiemelkedő szereplője az európai politikai tájékoztatásnak.

23. Elisabetta Tola, alapító és főszerkesztő, Facta.eu (Olaszország)

Erik Tabery, a cseh Respekt főszerkesztője, kiemelkedő szereplője a médiavilágnak. Munkájával nemcsak a politikai diskurzusra gyakorol hatást, hanem a társadalmi igazságosság és a demokratikus értékek védelmére is folyamatosan felhívja a figyelmet. Az általa vezetett folyóirat nem csupán híreket közvetít, hanem mélyreható elemzéseket és véleményeket is kínál, amelyek segítik az olvasókat a cseh és a nemzetközi események jobb megértésében.

Eva Belmote, a Civio főszerkesztője, Spanyolországban tevékenykedik.

26. Filip Minich, főszerkesztő, Refresher (Szlovákia)

27. Florian Klenk, főszerkesztő, Falter (Ausztria)

Florian Skrabal, a Dossier főszerkesztője, Ausztriából érkezett, és munkásságával egyedülálló perspektívát hoz a médiába.

29. Francesca Festa, a Sphera Network társalapítója (Franciaország)

Frederik Obermaier, a Paper Trail Media igazgatója és társalapítója, Németországban tevékenykedik.

31. Gian-Paolo Accardo, a Voxeurop főszerkesztője, Franciaország.

Giulio Rubino, a neves társ-főszerkesztő az olasz IrpiMedia-nál.

Harry Lensink, a Follow the Money főszerkesztője Hollandiában, kiemelkedő szereplője a gazdasági és pénzügyi újságírásnak. Munkássága során elkötelezetten kutatja a pénzügyi rendszerek átláthatóságát és a gazdasági igazságtalanságokat, hozzájárulva ezzel a társadalmi párbeszédhez és a felelős tájékoztatáshoz. Lensink irányítása alatt a Follow the Money olyan mélyreható elemzéseket és oknyomozó riportokat készít, amelyek segítenek a közvélemény tájékoztatásában és a hatalom ellenőrzésében.

Ivaylo Stanchev, a Capital című bulgáriai magazin főszerkesztője.

Jakub Patočka, a Deník Referendum főszerkesztője, Csehországban végzi munkáját, ahol elkötelezetten dolgozik a független újságírás és a társadalmi igazságosság érdekében. Az ő irányítása alatt a lap hiteles és mélyreható elemzéseket kínál a politikai és társadalmi eseményekről, tükrözve a cseh társadalom sokszínűségét és kihívásait. Patočka munkássága révén a Deník Referendum nem csupán híreket közvetít, hanem aktívan hozzájárul a közéleti diskurzushoz is.

Ján Simkanič, a Deník N ügyvezető igazgatója és kiadója, Csehországban tevékenykedik.

37. Janusz Schwertner, főszerkesztő, Goniec.pl (Lengyelország)

38. Jaroslav Masek, főszerkesztő, Hospodarske noviny (Csehország)

Jelena Pavic Valentic, a horvát Telegram főszerkesztője, kiemelkedő szereplője a médiavilágnak, aki elkötelezetten dolgozik a minőségi újságírásért.

40. Jerzy Baczyński, főszerkesztőf, Polityka (Lengyelország)

41. Joanna Krawczyk, a CORRECTIV.Europe igazgatója (Németország)

42. Josef Pazderka, főszerkesztő, Czech Radio Plus (Csehország)

Karl van den Broeck, az Apache (Belgium) alapító főszerkesztője, egyedülálló látásmódjával és elkötelezettségével formálja a médiavilágot.

Katharine Viner, a The Guardian főszerkesztője az Egyesült Királyságban kiemelkedő szerepet játszik a modern újságírás terén. Az ő vezetésével a lap nemcsak a hírek közvetítésére, hanem a társadalmi diskurzus formálására is törekszik, mindezt a minőségi tartalom és az etikai normák szigorú betartásával.

Juhász László, a Paraméter főszerkesztője, a szlovákiai médiavilág kiemelkedő alakja. Az ő irányításával a portál nem csupán híreket közvetít, hanem aktívan formálja a közbeszédet is, a helyi és nemzetközi eseményekre egyaránt reflektálva. László szakmai tapasztalata és elkötelezettsége révén a Paraméter hiteles forrásként működik a szlovákiai magyar közösség számára.

Lise Witteman, a Follow the Money főszerkesztő-helyettese Hollandiában, elkötelezett a pénzügyi átláthatóság és a felelős újságírás iránt. Munkájával hozzájárul a társadalmi igazságossághoz és a közérdek védelméhez, miközben folyamatosan arra törekszik, hogy feltárja a pénzügyi rendszerek mögött rejlő összefonódásokat.

47. Lorenzo Bagnoli, társ-főszerkesztő, IrpiMedia (Olaszország)

Loucas Fesias, az AlphaNewsLive főszerkesztője Ciprusról.

Lukáš Diko, a Jan Kuciak Nyomozó Központ főszerkesztője Szlovákiában.

Lukáš Fila, a Denník N vezérigazgatója Szlovákiában, emellett a Respekt, a Deník N és a Heroine csehországi lapok igazgatótanácsának elnökeként is tevékenykedik.

Magda Jethon, a Radio Nowy Świat főszerkesztője Lengyelországból.

Magdalena Chrzczonowicz, a lengyelországi OKO.press főszerkesztője, olyan vezető szerepet tölt be a médiában, amelynek középpontjában a függetlenség és az objektív tájékoztatás áll. Szakmai pályafutása során arra törekedett, hogy a közönség számára hozzáférhetővé tegye a legfontosabb társadalmi és politikai eseményeket, miközben kritikusan reflektál a hatalmi viszonyokra.

53. Mašenjka Bačić, főszerkesztő-helyettes, Oštro (Horvátország)

54. Mathias Destal, főszerkesztő, Disclose (Franciaország)

Matus Kostolny, a Denník N főszerkesztője Szlovákiában, kiemelkedő szerepet játszik a modern újságírás területén. Az ő irányítása alatt a lap nemcsak a hiteles információk közvetítésére, hanem a mélyreható elemzésekre és a társadalmi diskurzus gazdagítására is fókuszál.

56. Matyáš Zrno, főszerkesztő, Aktuálně (Csehország)

57. Michał Danielewski, az OKO.press főszerkesztője (Lengyelország)

58. Michal Musil, főszerkesztő, Reportér magazín (Csehország)

Michał Szułdrzyński, a Rzeczpospolita főszerkesztője Lengyelországban, jelentős szerepet játszik a médiavilágban, irányítva a hírek és vélemények áramlását a lengyel közéletben.

60. Mihai Voinea, a Recorder romániai főszerkesztője és társalapítója.

Miroslava Kernová, az Omediach.com főszerkesztője, Szlovákiában tevékenykedik, és jelentős szerepet játszik a médiapiacon.

Mustafa Kuleli, a Mediternews főszerkesztője, Törökországból érkezett, ahol a hírek és információk világában szerzett tapasztalataival és tudásával formálja a médiát.

Nikolas Leontopoulos, a Reporters United egyik alapítója és szerkesztője, Görögország szívében tevékenykedik, ahol elkötelezetten dolgozik a független újságírás népszerűsítéséért és a sajtószabadság védelméért.

Molnár Norbert, a digitális kiadás szakértője, aki az Új Szó lapnál dolgozik Szlovákiában.

65. Pavel Tomášek, a Deník N főszerkesztője (Csehország)

66. Peter Bardy, az Aktuality főszerkesztője (Szlovákia)

Petr Kain, az Ekonom főszerkesztője, Csehországban tevékenykedik, ahol a gazdasági és politikai események mélyreható elemzésével foglalkozik.

Petr Šabata, a Právo napi lap főszerkesztője Csehországban, kiemelkedő szerepet játszik a médiában, irányítva a hírszerkesztőséget és formálva a közvéleményt. Az ő vezetésével a lap nemcsak a tények közvetítésére törekszik, hanem a mélyreható elemzések és vélemények bemutatására is, amelyek segítik az olvasókat a világ eseményeinek jobb megértésében.

69. Robert Brestan, főszerkesztő, HlidaciPes.org (Csehország)

Robert Čásenský, a Seznam Zprávy főszerkesztője és a Reportér magazin alapítója, Csehország médiavilágának meghatározó alakja.

Roman Imielski, a Gazeta Wyborcza első főszerkesztő-helyettese Lengyelországban, fontos szerepet játszik a lengyel médiában.

72. Rozina Breen, főszerkesztő és CEO, The Bureau of Investigative Journalism (Egyesült Királyság)

Sam Tranum, a Dublin Inquirer szerkesztője, Írország szívében tevékenykedik, ahol az újságírás és a közéleti diskurzus iránti elkötelezettsége révén igyekszik új perspektívákat hozni a helyi eseményekhez.

74. Sebastian Esser, kiadó, Krautreporter (Németország)

Slawek Blich, az osztrák Display Europe igazgatója, kiemelkedő szereplője a vizuális megoldások világának.

76. Sofia da Palma Rodrigues, társalapító és igazgató, DIVERGENTE.PT (Portugália)

Stefan Hrib, a szlovákiai Tyzden főszerkesztője, kiemelkedő szereplője a médiavilágnak. Éleslátásával és kreatív gondolkodásmódjával formálja a közéleti diskurzust, miközben a minőségi újságírás iránti elkötelezettsége is példaértékű.

Stefan Johannesberg, az igazgatótanács tagja, a RiffReporter.de platformon tevékenykedik Németországban.

Teresa O'Connell, az Are We Europe igazgatója, aki Hollandia és Németország határvonalán egyesíti a kulturális párbeszédet és az európai identitás keresését.

A Fumaça csapata (Portugália) egyedülálló élményeket kínál, amelyek mélyen gyökereznek a portugál kultúrában és gasztronómiában. Az ő szenvedélyük a hagyományos ízek modern feldolgozása, amely minden falatban visszatükröződik. A csapat tagjai elkötelezettek amellett, hogy autentikus hozzávalókat használjanak, miközben kreatív módon újragondolják azokat, így minden étkezés egy igazi kaland. A Fumaça nem csupán étterem, hanem egy közösségi tér is, ahol a vendégek találkozhatnak, beszélgethetnek és megoszthatják egymással az élményeiket. Az élénk légkör és a barátságos kiszolgálás garantálja, hogy mindenki otthon érezze magát. A Fumaça csapata büszke arra, hogy a helyi közösség része, és folyamatosan keresik az új lehetőségeket, hogy még közelebb hozzák a kultúrát a látogatóikhoz.

81. Virginia Pérez Alonso, főszerkesztő, infoLibre (Spanyolország)

Wojciech Przybylski, a Visegrad Insight főszerkesztője, Lengyelországban tevékenykedik, és jelentős szerepet játszik a közép-európai politikai és társadalmi diskurzus alakításában.

Sipos Zoltán, az Átlátszó Erdély főszerkesztője, aki Romániában tevékenykedik.

Szalay Zoltán, a Napunk főszerkesztője Szlovákiában.

Related posts