Borbély László ismételten megkapta bizalmát, és újabb mandátumot nyert el államtanácsosként.
December 12-én, csütörtökön a Fenntartható Fejlődés Európai Hálózata (ESDN) közgyűlésén Borbély László államtanácsos, a kormány Fenntartható Fejlődés Főosztályának vezetője újabb elnöki mandátumot kapott. Az ESDN az Európai Gazdasági Térség és az Európai Unió tagállamainak egyik legnagyobb hatású fenntarthatósági szervezete, amely kulcsszerepet játszik a fenntartható fejlődés előmozdításában a régióban.
A 2025-ös ESDN közgyűlés keretein belül is ugyanolyan lelkesedéssel és kezdeményező szellemben kívánom ellátni az elnöki feladataimat, ahogyan azt az elmúlt évben tettem.
Az új mandátum számomra újabb lehetőséget jelent arra, hogy európai és romániai szinten összehangoljuk a fenntartható fejlődési célok teljesítését, megerősítsük és támogassuk az ESDN tagországainak közigazgatását a fenntarthatósági jó gyakorlatok népszerűsítésével, a fiatalok aktív bevonásával és további partnerségek kiépítésével" - fogalmazott Borbély László az újabb elnöki megbízatás átvételét követően.
Az ESDN (Európai Fenntartható Fejlődési Hálózat) tagjaival, köztük Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Németország, Luxemburg, Hollandia, Románia és Svájc képviselőivel folytatott egyeztetéseket követően 2025-re a hálózat ügyvezető bizottságában három alelnök fogja támogatni az elnök munkáját. Az alelnökök között találjuk Jeannette Mullert, aki a luxemburgi Biodiverzitási, Környezet- és Klímavédelmi Minisztérium fenntartható fejlődésért felelős csapatának koordinátora. Továbbá, Elisabeth Freytag-Rigler, Ausztria Klíma, Környezet, Energia, Mobilitás, Innováció és Technológiai Minisztériuma Szövetségi és EU-s Klíma- és Környezetvédelmi Koordinációs Osztályának vezetője is csatlakozik a csapathoz. Végül, Taru Savolainen, Finnország Miniszterelnöki Hivatalának Nemzeti Fenntartható Fejlődési Bizottságának főtitkárhelyettese is részt vesz a bizottság munkájában.
Több mint két évtizedes tevékenysége alatt az Európai Fenntartható Fejlődési Hálózathoz több mint 450 fenntarthatósági szakértő csatlakozott több mint 40 ország közigazgatásából, tanácsadó testületében pedig 9 európai ország képviselője van jelen.
Az ESDN egy innovatív platform, amely a fenntarthatósági szakképzés és a bevált gyakorlatok megosztása érdekében jött létre. Fő célja, hogy elősegítse a fenntartható fejlődés nemzetközi elkötelezettségeinek megvalósítását, támogatva az országos stratégiák és folyamatok kidolgozását szakértői háttérrel. Tevékenységei kiterjednek az európai, regionális és nemzeti szintekre, biztosítva ezzel a fenntarthatóság iránti elkötelezettség széleskörű megvalósítását.