Izrael bejelentette, hogy kilép az ENSZ Emberi Jogi Tanácsából (UNHRC), ezzel is hangsúlyozva a nemzetközi fórum működésével kapcsolatos aggodalmait. Az ország vezetése úgy véli, hogy a tanács tevékenysége nem tükrözi a valóságot, és gyakran politikai mot


"A folyamatos intézményi elfogultság következtében" - nyilatkozta csütörtökön Gideon Szaár izraeli külügyminiszter.

"Szaár levelében, amelyet Jorg Laubernek, az UNHRC elnökének küldött el és az X-en is megosztott, kifejtette, hogy a 2006-os megalakulása óta létező, Izraellel szembeni állandó és megállíthatatlan intézményi elfogultság volt a döntés hátterében."

Szaár kritikával illette a tanácsot, azt állítva, hogy az folyamatosan a jogsértőket védi, miközben Izraelt aránytalanul szigorúan és rendszeresen ellenőrzi és elítéli. Emellett hangsúlyozta, hogy a tanács antiszemita megnyilvánulásokat használ, kétségbe vonja Izrael létjogosultságát, és ezzel bátorítja a terrorizmus terjedését.

Az izraeli külügyminiszter megfogalmazása szerint a UNHRC folyamatosan lehetőséget biztosít az emberi jogok megsértésében érintett országoknak arra, hogy elkerüljék a vizsgálatokat, miközben Izraelt, a Közel-Kelet egyedüli demokráciáját, állandóan célkeresztbe állítja.

Izrael az egyedüli állam, amely folyamatosan kiemelt figyelmet kap a Tanács napirendjén, és eddig több mint száz elítélő határozatot fogadtak el ellene. Ez a szám a UNHRC által valaha elfogadott határozatok több mint 20 százalékát jelenti, ami meghaladja az Iránra, Kubára, Észak-Koreára és Venezuelára vonatkozó összes döntés együttes számát.

Related posts