Hadházy irányításával demonstrálnak a Ferenciek terén, tiltakozva a "Putyin kottájából származó törvények" ellen.

Délután öt óra előtt néhány perccel egy maroknyi tüntető gyűlt össze, várva az esemény kezdetét, amelyet Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő hirdetett meg. A Veres Pálné utca és a Ferenciek tere sarkán a hangulatot metálzene fokozta, miközben a rendőri jelenlét még viszonylag enyhe volt. A helyszínen már ott volt Hadházy Ákos, valamint Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere is, akik az esemény fontosságát hangsúlyozták.
Hadházy Ákos, független országgyűlési képviselő, kedd délután öt órára hívta össze a tüntetést a Ferenciek terére. A demonstrálók, a képviselő irányításával, a "technofasiszta törvény és az eltakarítási törvény" azonnali visszavonását követelik. Hadházy nem először, és valószínűleg nem is utoljára lép fel a kormány intézkedései ellen; március közepe óta rendszeresen, heti szinten szervez demonstrációkat a kormány aktuális döntéseivel szemben.
„Folytatjuk a harcot! Mindenkit szeretettel várok a keddi, békés, de határozott demonstráción! Azok, akik úgy érzik, hogy eljött az idő a változásra, csak egy dolgot tehetnek: hívják meg barátaikat is!” - fogalmazott Hadházy a tüntetés Facebook-eseményének leírásában.
Az első ilyen tüntetést március 18-ra szervezte a képviselő és a Momentum, akkor azért, mert a fideszes többségű parlament aznap szavazta meg a Pride-ot kvázi betiltó, a gyülekezési jogot korlátozó törvényt. Akkor le kellett zárni a Margit hidat a tüntetés miatt. Viszont az egy héttel későbbi tüntetésen, majd rá egy hétre négy hidat is elfoglaltak a Pride-ot betiltó, a gyülekezési jogot korlátozó törvény ellen tiltakozók.
Később, május elején Hadházy demonstrációt szervezett, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a kormány ne alkalmazzon kínai arcfelismerő technológiát az ellenzéki politikai szereplők megfigyelésére. Mostanra pedig már az ellehetetlenítési törvény ellen is kifejezte tiltakozását támogatóival együtt, amely a kormány célkeresztjébe állította a független médiát és bizonyos civil szervezeteket.
A törvényt, ami besúgórendszert, rajtaütésszerű razziákat és a nem együttműködő bankok megbírságolását is hozhatja, még nem fogadta el a fideszes többségű parlament. Megvolt viszont már a javaslat általános vitája. Kedden pedig már az országgyűlés igazságügyi bizottságában is elfogadták azt a módosító javaslatot, ami már az idén gyűjtött adó 1 százalékos támogatásokat is elvenné azoktól a szervezetektől, amelyeket jegyzékre vesz a Szuverenitásvédelmi Hivatal.