Fotó: Felfedeztek egy eddig ismeretlen festményt, amelyen Sisi, a híres osztrák császárné látható.

Mostantól Gödöllőn csodálhatjuk meg a Sisit megjelenítő különleges festményt, amely egyedülálló művészeti élményt kínál a látogatók számára.
A Sisi-kultusz máig élénken pulzál Ausztriában és Magyarországon egyaránt. Ferenc József felesége, Erzsébet királyné, évtizedekkel a halála után is mély nyomot hagyott a kultúrában, hiszen Bécsben található a híres Sissi Múzeum, míg a Gödöllői Királyi Kastélyba látogatók többsége is az ő varázsa miatt érkezik. Éppen ezért különösen izgalmas hír, hogy a kastély gyűjteménye egy eddig ismeretlen festménnyel bővült, amelyet még senki sem csodálhatott meg.
A Gödöllői Királyi Kastély Múzeum új és izgalmas műtárggyal bővült, hiszen sikerült megszerezniük egy eddig ismeretlen festményt, amely Erzsébet királyné (Sisi) portréját örökíti meg. A különleges alkotást a bécsi Dorotheum aukciósház legutóbbi árverésén vásárolták meg. A vásárlás mögött Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter támogatása áll, amely lehetővé tette ezt a figyelemre méltó szerzeményt.
A festmény alkotója Georg Raab, aki az osztrák császári udvar egyik kiemelkedő portréfestője volt. A mű ovális formátumú, és háromnegyed alakos portrét ábrázol. Különlegessége, hogy a királyné az 1867-es koronázási díszruhájában látható, amelyet a híres párizsi Worth divatház tervezett. Érdekesség, hogy a kép hosszú időn keresztül rejtve maradt a kutatók számára is. A festmény szignója: "G. Raab 1867", és Emil Rabending korabeli fényképei alapján készült.
Georg Raab híres volt elefántcsontra festett miniatűr portréiról és az osztrák uralkodói család tagjairól készült hiteles képeiről. Ferenc József császár íróasztalán is több Raab-féle kép állt, a koronázási ruhás Sisi-portrék pedig ikonikus darabjai a korszak udvari művészetének.
A 168.hu korábbi beszámolója alapján a magyar turisták számára is újabb korlátozások lépnek életbe Olaszországban a nyári utazások során. A firenzei Uffizi-képtárban a látogatók számára szigorúbb szabályokat vezettek be a szelfik készítésére, miután egy látogató véletlenül megrongálta az egyik 18. századi műalkotást. A baleset akkor történt, amikor a látogató Ferdinando de' Medici nagyherceg portréja előtt próbálta utánozni a festmény testtartását, de hátralépve nekiment a vászonnak, amely így egy kisebb szakadást szenvedett el.
A múzeum igazgatója, Simone Verde szerint a felelőtlen fotózkodás komoly veszélyt jelent a műtárgyakra. Az eset után az Uffizi azonnali feljelentést tett, a sérült Anton Domenico Gabbiani-portrét pedig ideiglenesen kiállítási tilalom alá helyezték. Az intézmény célja, hogy hasonló incidenseket a jövőben szigorúbb szabályozással előzzenek meg, így a turisták számára a műalkotások védelme elsőbbséget élvez majd a közösségi médiás tartalomgyártással szemben.