Díszpolgári kitüntetésben részesült Vetési Imre, a neves újságíró, Dunakeszi városában - számolt be róla a Váci Napló Online.

Dunakeszi Város Önkormányzata a március 15-i városi ünnepség keretein belül díszpolgári címmel tüntette ki Vetési Imrét, elismerve ezzel több évtizedes újságírói pályafutását és a helyi közéletért végzett fáradhatatlan munkáját. Ez a kitüntetés azoknak a kivételes egyéneknek jár, akik hosszú évek óta elkötelezetten dolgoznak a város fejlődéséért, gazdagítva annak értékeit és szolgálva a közösség érdekeit.
Vetési Imre neve szinte egybeforrt a helyi sajtó világával. 1953-ban Berettyószentmártonban látta meg a napvilágot, és pályafutása a hetvenes évek végén kezdődött, amikor első írásai a Pest Megyei Hírlapban jelentek meg. 1985-re megszerezte a Sportújságírói Stúdió diplomáját, ami új kapukat nyitott meg előtte. A nyolcvanas évek második felében a Keszi Valóság című városi lap szerkesztői csapatának tagjaként tevékenykedett, ahol fontos munkát végzett. 1991-ben megalapította a Keszi TV-t, amely az első helyi kábeltelevíziós hírműsor volt, és közel egy évtizeden át ő volt a műsor szerkesztője, alkotótársai pedig nagyban hozzájárultak a sikereihez. Két évig, 1992-től 1994-ig, a Szépség és Egészség című országos magazin felelős szerkesztőjeként irányította a tartalmat. Pályafutásának mérföldköve 1995-ben következett be, amikor megalapította a Dunakeszi Polgár című közéleti újságot. Ezt követően, 1999-ben, a Dunakanyar Régió színes közéleti lapot is életre hívta. Mindkét kiadványt kiadó-főszerkesztőként jegyzi, és mára elismert médiumokká váltak a térségben, mély kapcsolatokat ápolva a helyi közösségekkel. Vetési Imre munkássága nemcsak a sajtó területén, hanem a közéletben is jelentős hatást gyakorolt.
A díjátadó ünnepségen Vetési Imre szívből jövő szavakkal fejezte ki háláját az elismerésért. Pohárköszöntőjében kiemelte:
Örömmel és alázatos büszkeséggel tölt el, hogy újságíróként a nyolcvanas évek második felétől napjainkig dokumentálhattam Dunakeszi emlékezetes eseményeit, és hírt adhattam a város mindennapi életéről. Az a lehetőség, hogy megörökíthettem e település történetének fontos pillanatait, igazán különleges élményt jelent számomra.
"Hálás vagyok a sorsnak, hogy egyike lehettem annak a lelkes és szakmailag elkötelezett csapatnak, amely az elmúlt évtizedekben megteremtette a sajtónyilvánosságot Dunakeszin" - mondta Vetési Imre. "Meggyőződésem, hogy a ma átvett kitüntetésem az ő szakmai és emberi teljesítményük elismerése is. E helyről is köszönöm az együttműködésüket és főhajtással gondolok azokra a kollégákra, akik már nem lehetnek közöttünk."
A rendezvényen két díszpolgári címet adtak át: a másik elismerést Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kapta, aki beszédében hangsúlyozta, hogy bár nem dunakeszi születésű, az itt töltött több mint húsz év alatt a város otthonává vált:
"Ez a húsz esztendő elég volt arra, hogy megtanuljuk: Dunakeszin nem dunakesziek, hanem dunakeszisek élnek... Díszpolgári kitüntetésemet közel sem a múltnak szólónak tekintem, hanem egy elvárásnak a jövőre nézve."
A március 15-i ünnepség tehát nemcsak a nemzeti összetartozásról szólt Dunakeszin, hanem a helyi közösség megbecsüléséről is - olyanok iránt, akik hosszú időn keresztül formálták, építették és szolgálták a várost. (Fotó: Dunakeszi Polgár) ♦