Makón arzénszennyezett csapvíz miatt indult nyomozás; Kecskeméten pedig drámai áremelések várhatók | atlatszo.hu
Nyugat.hu: December közepéig 260 millió forint kellene a Haladás VSE-nek, hogy tovább működhessen
A Nyugat.hu által közzétett információk alapján az egyesület pénzügyi helyzete aggasztó, mivel december közepéig 260 millió forint adósságot halmoznak fel, amelyet sürgősen rendezniük kell, hogy a HVSE működése ne álljon le. A helyzetet bonyolítja, hogy a NAV 35 millió forint értékben inkasszót helyezett el az egyesület bankszámláján. Homlok Zsolt, az egyesület elnöke, kijelentette, hogy mindent megtesz a pénzügyi források előteremtéséért, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a saját zsebéből már nem tud többet áldozni az egyesületre. Ezen kívül, december 31-i hatállyal lemondott elnöki tisztségéről, és a közgyűlés döntése értelmében a felnőtt futballcsapat NBIII-as indulási jogát átadják a Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-nek, amely az önkormányzat többségi tulajdonában áll.
Egyedül Csongrád-Csanádban, pontosabban Makón és környékén ihatatlan az arzén miatt a csapvíz, pedig közvetve közel 40 milliárd forintot költöttek a probléma megoldására. Az első, 2,5 milliárd forintos ivóvízminőség-javító projektet 2015-ben zárták le késve, de a víz azóta sem felel meg a határértékeknek. Azóta újabb milliárdokat költöttek a technológiára, ám az eredmény változatlan. A szeged.hu szerint a Demokratikus Koalíció parlamenti frakciója Polt Péterhez fordult emiatt, aki átadta a Készenléti Rendőrséghez az anyagot, ahol eldől, hogy indítanak-e nyomozást az ügyben vagy sem - olvasható a Szegeder cikkében.
A fideszes többségű kecskeméti képviselő-testület november 28-i ülésén nemcsak az önkormányzati bérlakások díját emelték meg drasztikusan, hanem a bölcsődei, óvodai és iskolai étkezések, valamint a nyugdíjas otthonok térítési díjának növelését is megszavazták - számol be róla a KecsUP.hu. Ennek következtében 2025. január elsejétől az idősotthonokban a napi díj 3500 forintról 5500 forintra emelkedik, ami 57 százalékos növekedést jelent. Emellett a szociális és gyermekétkeztetés költségei is körülbelül egyharmaddal emelkednek. A döntést leginkább az inflációval és a megnövekedett költségekkel indokolják.
A Fővárosi Ítélőtábla, részben felülbírálva a Debreceni Törvényszék korábbi ítéletét, költségmentességet biztosított az egyik civil felperes számára az akkumulátorgyár-per során. A többi felperes viszont csak abban az esetben köteles kifizetni a kirendelt szakértők díját, ha az eljárás során vesztesként kerülnek ki - értesült a Debreciner. A bírósági eljárásra több mint másfél évvel ezelőtt négy debreceni magánszemély indítványozott pert a kínai CATL vállalat debreceni akkumulátorgyárának környezethasználati engedélye ellen. A per folyamán a Védegylet is sikeresen csatlakozott az ügyhöz. Az eljárás alperesei a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal, valamint a Hajdú-Bihar Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
A pécsi fideszes városvezetés 2015-ben büszkélkedett azzal, hogy egy 115 használt buszból álló hollandiai Volvo-flottát vásároltak. Azonban hamarosan kiderült, hogy a pécsiek sokkal többet fizettek a buszokért, mint amennyiért valójában meg lehetett volna szerezni őket, mivel közbeiktattak egy közvetítőt, aki csak a nyereséget zsebelte be. Az ügy felettébb érdekes módon Hollandiában robbant ki, majd az eljárások során első fokon felmentő ítélet született. A másodfokú bíróság, a Pécsi Ítélőtábla, azonban úgy döntött, hogy a pert újra kell kezdeni, de a megismételt eljárást már nem Kaposváron, hanem Szekszárdon fogják lefolytatni. A Szabad Pécs értesülései szerint a Szekszárdi Törvényszéktől megtudták, hogy az első tárgyalási napra legkorábban 2025 márciusában kerül sor.