A KDNP kezdeményezte a fogyatékossággal élők rekreációs támogatási lehetőségeinek alapos feltérképezését.
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) felhívást intéz a kormányhoz, hogy a jövőben fontolja meg a rekreációs tevékenységek, mint például a gyógyfürdők látogatása és a szabadidős sportok, támogatásának lehetőségét a fogyatékossággal élő emberek számára.
A kisebbik kormánypárt a fogyatékossággal élők világnapja tiszteletére keddi nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy kezdeményezésük célja a fogyatékossággal élők teljeskörű és minőségi életének biztosítása. A közlemény kiemeli, hogy a munkán túl elengedhetetlen számukra a rekreáció és a regenerálódás lehetősége, hiszen ezek hozzájárulnak a testi-lelki jólétükhöz.
A Fidesz-KDNP-kormány másfél évtizede elkötelezetten dolgozik azon, hogy a megváltozott munkaképességű emberek is lehetőséget kapjanak a munkaerőpiacon. Céljuk, hogy mindenki, aki vágyik rá, megtalálja a számára megfelelő munkát, így hozzájárulva saját öngondoskodásukhoz és önállóságukhoz.
Emlékeztettek arra, hogy míg 2010-ben csupán minden ötödik megváltozott munkaképességű ember tudott elhelyezkedni a munkaerőpiacon, addig ma már körülbelül ötven százalékuk részesül a foglalkoztatás előnyeiből. Ez a változás nem csupán gazdasági szempontból jelentős előrelépés, hanem az álláshelyek a szolidaritás és a közösségi felelősségvállalás szimbólumai is – emelték ki a szakértők.
Rámutattak: a nemzeti-keresztény kormány évente több mint 70 milliárd forintnyi támogatást nyújt a rehabilitációs akkreditációs tanúsítvánnyal rendelkező gazdasági társaságoknak, ezzel is segítve a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatását; összesen 400 cégnél, 1100 telephelyen, 33 ezer megváltozott munkaképességű embertársunk foglalkoztatását támogatja szerte az országban.
Úgy fogalmaztak, a kereszténydemokrácia egyik legfontosabb alappillére a szolidaritás, ezért a KDNP a jövőben is azon fog dolgozni,hogy a fogyatékossággal élő társaink napról napra teljesebb életet élhessenek.
A fogyatékossággal élő emberek világnapját 1992-ben az ENSZ Közgyűlése alapította, hogy hangsúlyozza a fogyatékossággal kapcsolatos témák megértésének fontosságát és felhívja a figyelmet a fogyatékossággal élő emberek mindennapi kihívásaira. Célja, hogy tudatosítsa a társadalomban a fogyatékossággal élők helyzetét, és támogassa őket a jogegyenlőség és a társadalmi befogadás érdekében.