Idén összesen 2175 diák nyerte el a lehetőséget, hogy tanulmányait a Semmelweis Egyetemen folytassa.
A Semmelweis Egyetem csütörtöki közleménye szerint a 2025/26-os tanévben összesen 2175 hallgató nyert felvételt az intézmény hat karának magyar nyelvű képzéseire, az általános felvételi eljárás keretein belül. Az MTI-nek adott tájékoztatás alapján az egyetem örömmel üdvözli az új diákokat.
A közleményben egyértelműen kiemelték, hogy 2005-ben az egyetemre felvételt nyert hallgatók közül 200-an állami támogatásban részesültek, míg 170-en önköltséges formában tanulhatnak. Az orvos- és egészségtudományi képzések ponthatárai továbbra is érvényben maradtak, és országos szinten a különböző intézmények által kínált képzések közül ezek számítottak a legkeresettebbeknek.
Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, a legutóbbi felvételi eljárás eredményeit méltatva kifejtette, hogy a legkiválóbb tehetségek nyerték el a felvételt. Szívből gratulálok az új hallgatóknak, és remélem, hogy a közeljövőben személyesen is találkozhatunk az idén megújult gólyatáborban, amely az egyetemi élet és tanulmányok megalapozására helyezi a hangsúlyt – áll a tájékoztatóban.
Az Általános Orvostudományi Kar (ÁOK) képzésére idén összesen 484 hallgató nyert felvételt. A jelentkezők közül 477-en államilag finanszírozott helyet nyertek el, míg 7-en költségtérítéses formában folytathatják tanulmányaikat. Az államilag támogatott helyekhez 427 pont, míg a költségtérítéses képzéshez 425 pont szükséges.
Az Egészségügyi Közszolgálati Kar (EKK) képzéseire idén állami támogatással 127, önköltséges formában pedig 38, azaz összesen 165 hallgatót vettek fel.
Az Egészségtudományi Kar (ETK) képzéseire összesen 1048 diák kapott felvételt, közülük 965-en állami támogatással, míg 83-an önköltséges formában folytathatják tanulmányaikat. A legkeresettebb szakok között található a gyógytornász szakirány, amelyhez 382, illetve 380 pont volt szükséges az állami és az önköltséges képzés esetében. Ezen kívül a dietetikus szakirányra is nagy volt az érdeklődés, ahol a bejutáshoz 330 pontot kellett elérni az állami támogatású képzésre, míg az önköltséges formához 318 pontra volt szükség.
125 hallgató kezdheti meg tanulmányait idén szeptemberben a Fogorvostudományi Kar (FOK) államilag támogatott fogorvosképzésén, továbbá öt fő pedig a költségtérítéses képzésre nyert felvételt. A Digitális Fogászati Tervezés alapképzési szakra 30-an jutottak be államilag támogatott, egy jelentkező pedig önköltséges formában. Fogorvosképzésre 417, illetve 416 ponttal lehetett bejutni államilag, illetve önköltséges fizetéssel, a Digitális Fogászati Tervezés szak esetében a ponthatár 334 és 303 volt.
A Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán (GYTK) összesen 190 hallgató folytatja tanulmányait. Ebből 169 diák államilag támogatott képzésen vesz részt, míg 21-en önköltséges formában tanulnak. Az államilag finanszírozott képzéshez 350 pont, míg az önköltséges képzéshez 311 pont szükséges a felvételihez.
A Pető András Kar konduktor alapszakára összesen 95 hallgató nyert felvételt. Közülük 83-an államilag támogatott formában, míg 12-en önköltséges képzés keretében kezdhetik meg tanulmányaikat. Az államilag finanszírozott hallgatóknak 351, az önköltségeseknek pedig 308 pontot kellett elérniük a sikeres felvételihez. A neurorehabilitáció mesterképzésre 29 diák kapott állami támogatást, míg 3-an önköltséges képzésre jelentkeztek, 70, illetve 65 ponttal - áll a közleményben.